4,93/5 pkt. dla Akademii Zrównoważonego Rozwoju

4,93/5 pkt otrzymały w ewaluacji od uczestników obydwa kursy ogólnouniwersyteckie Akademii Zrównoważonego Rozwoju Platformy Zielonego Dialogu UW.

Akademia Zrównoważonego Rozwoju oferuje kursy ogólnouniwersyteckie dotyczące procesów zmian środowiskowych, ich konsekwencji i sposobów niwelowania ich skutków. W ostatnim semestrze realizowane były „ABC zrównoważonego rozwoju” i „Bezpieczeństwo energetyczne Polski”. W pierwszym z nich wykładowcy siedmiu wydziałów UW i przedstawiciele pięciu przedsiębiorstw naświetlili procesy postępującej degradacji środowiska i możliwości niwelowania skutków niszczącej działalności człowieka na Ziemię. Jak żyć, żeby nie wyginąć? W drugim studenci w pracy moderowanej przez naukowców i w nawiązaniu do prowadzonych na UW badań multidyscyplinarnych opracowali modele bezpieczeństwa energetycznego Polski.

W przygotowaniu są dalsze projekty wielodyscyplinarne, łączące studentów, naukowców, przedsiębiorstwa i NGOs. Razem dla planety!