Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zespół

dr hab. Agata Dziewulska, prof. ucz.

Prof. Agata Dziewulska jest Pełnomocnikiem Rektora ds. Platformy Zielonego Dialogu i wiceprzewodniczącą Zespołu Rektorskiego ds. ekologii oraz kryzysu klimatycznego.

Jest profesorem nauk o bezpieczeństwie na Uniwersytecie Warszawskim, a swoje zainteresowania badawcze koncentruje na stabilizacji pokonfliktowej, bezpieczeństwie europejskim, ekologicznych aspektach bezpieczeństwa we współczesnym świecie oraz relacji pomiędzy bezpieczeństwem energetycznym a ekologicznym. Testuje teorie średniego zasięgu przy pomocy innowacyjnych narzędzi IT i symulacji strategicznych. Jej dotychczasowe projekty badawczo-aplikacyjne to m.in. przygotowanie nawigatora wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz opracowanie gry strategicznej – symulatora stabilizacji konfliktu w Mali.

Jest absolwentką Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, doktoryzowała się w European University Institute we Florencji, a habilitację odebrała w Akademii Obrony Narodowej.

Trzykrotnie nadzorowała wybory w Bośni i Hercegowinie z ramienia OBWE, była ekspertem Rady Europy w programie "Intercultural Dialogue and Conflict Prevention", jest członkiem Zespołu Bezpieczeństwa i Rozwoju Człowieka przy Komitecie Prognoz „Polska 2000 Plus” Polskiej Akademii Nauk.

Prof. Agata Dziewulska jest laureatką Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności dydaktycznej, Nagrody Indywidualnej Rektora Uniwersytetu Warszawskiego oraz Nagrody Dydaktycznej Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Jej gra strategiczna "Peace by Piece", zdobyła Grand Prix Serious Game Design Competition organizowanego przez International Simulation and Gaming Association (ISAGA).

Dla odpoczynku uprawia sporty i czyta kryminały.

Violetta Wojciechowska-Danilczuk

Członek zespołu Platformy Zielonego Dialogu

Z Uniwersytetem Warszawskim związana jest od lat 90-tych XX wieku, najpierw jako studentka obecnie jako pracownik administracji. Studiowała na Wydziale Historycznym (archeologia śródziemnomorska). Posiada także licencjat w zakresie nauk o bezpieczeństwie (bezpieczeństwo wewnętrzne) oraz jest absolwentką studiów podyplomowych prowadzonych przez Wydział Zarządzania UW poświęconych zarządzaniu szkołą wyższą.

Była dyrektorem administracyjnym w Centrum Europejskim UW. Uczestniczyła w pracach nad nowym kierunkiem studiów (europeistyka) i w opracowaniu nowego profilu studiów prowadzonych wspólnie przez Centrum Europejskie i Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

W Platformie Zielonego Dialogu zajmuje się sprawami organizacyjno-administracyjnymi.

W chwilach wolnych pielęgnuje swój ogród i rozwija kompetencje rękodzielnicze.