Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Zdążyć przed suszą – II edycja konkursu

Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu na prace dyplomowe związane z problematyką suszy. Pula nagród wynosi 9 tys. zł. W konkursie mogą wziąć udział studenci i absolwenci UW.

 

Z inicjatywy Zespołu Rektorskiego ds. ekologii oraz kryzysu klimatycznego, w ramach realizacji celów “Agendy na rzecz klimatu i zrównoważonego rozwoju”, została ogłoszona II edycja konkursu na prace dyplomowe tematycznie związane z problematyką suszy.

Celem konkursu jest wyłonienie i promocja autorów najlepszych prac dyplomowych, które w sposób teoretyczny lub praktyczny odnoszą się do rozwiązań problemu suszy, związanej z postępującymi zmianami klimatu w warunkach lokalnych lub globalnych. W zakres możliwych rozwiązań wchodzą m.in. rozwiązania techniczne, (bio)technologiczne i prawne, programy edukacji publicznej lub szkolnej, projekty działań promocyjnych, innowacji w systemach zarządzania instytucjami lub przedsiębiorstwami itp.

Uczestnikami konkursu mogą być studenci i absolwenci wszystkich kierunków studiów pierwszego lub drugiego stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych oraz jednolitych magisterskich, prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim.

Do konkursu można zgłaszać prace dyplomowe przygotowane na UW i obronione nie wcześniej niż w dniu ogłoszenia konkursu (15 marca 2024 roku). Prace można zgłaszać  w trzech kategoriach: licencjackie, inżynierskie, magisterskie.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 grudnia 2025 r. na naszej stronie oraz na https://www.uw.edu.pl/uniwersytet/uw-dla-klimatu/

__________________________________________________________________________________________

Harmonogram konkursu
­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

  • Data ogłoszenia konkursu: 15.03.2024 r.
  • Rozpoczęcie naboru wniosków: 01.10.2024 r.
  • Zakończenie naboru wniosków: 30.09.2025 r., do godz. 16:00
  • Ogłoszenie wyników konkursu: 30.12.2025 r.

Pula nagród: 9 000 zł

Sposób składania wniosków    Formularze zgłoszeniowe wraz z pracami w formie elektronicznej będzie można wysyłać od 1 października 2024 roku do 30 września 2025 roku pod adresem e-mail klimat(at)uw.edu.pl.

Informacji na temat konkursu udziela Violetta Wojciechowska-Danilczuk, v.danilczuk(at)uw.edu.pl

Tutaj znajdują się: formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu