„Susza – zjawisko, konteksty, ramy prawne”

„Susza – zjawisko, konteksty, ramy prawne” już niedługo ukaże się nakładem Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowcy UW w projekcie koordynowanym przez Platformę Zielonego Dialogu podejmują kroki w kierunku znalezienia systemowego podejścia do problemu suszy w Polsce. Dlaczego mamy suszę? Czy człowiek ma wpływ na powstawanie suszy? Czy jesteśmy gotowi na suszę? Czy istnieją regulacje prawne chroniące nas przed jej skutkami? Jakie są największe zagrożenia wynikające z pojawiania się suszy? Czy jesteśmy w stanie uniezależnić produkcję przemysłową i rolną od suszy? Czy retencja zamortyzuje skutki suszy? Czy tworzenie technologii do obiegów zamkniętych wody może stać się polską niszą na świecie?

W tym tomie piszą: prof. dr hab. Ewa Krogulec (Wydział Geologii), prof. ucz. dr hab. Adam Niewiadomski (Wydział Prawa i Administracji), dr Anna Ostrowska (Centrum Europejskie), mgr Maria Bolek (Wydział Neofilologii), dr Katarzyna Zagórska (Wydział Nauk Ekonomicznych), prof. ucz. dr hab. Paweł Rydelek (Wydział Geologii), dr Karolina Wojciechowska (Wydział Prawa i Administracji), prof. ucz. dr hab. Iwona Stachlewska (Wydział Fizyki), dr Dominika Szczepanik (Wydział Fizyki), dr Łucja Janicka (Wydział Fizyki), prof. ucz. dr hab. Hubert Kowalski (Wydział Archeologii i Muzeum UW), prof. ucz. dr hab. Agata Dziewulska (Centrum Europejskie i Platforma Zielonego Dialogu) i prof. ucz. dr hab. Paweł Kozłowski (Centrum Europejskie).