PZD na spotkaniu klastra CPG – Creative Packaging Group

25 czerwca 2024 r. odbyła się prezentacja Uniwersytetu Warszawskiego na spotkaniu skupiającego przedsiębiorstwa branży opakowaniowej klastra CGP – Creative Packaging Group, którego UW jest członkiem wspierającym. Współpraca UW z klastrem koncentruje się na transferze wiedzy i realizacji wspólnych projektów, przede wszystkim dotyczących raportowania pozafinansowego – ESG – i prowadzi do interesujących wniosków dotyczących efektów stosowania regulacji unijnych dla polskich przedsiębiorstw oraz rozwoju technologii.

Już w styczniu Polpak – członek klastra – w ramach kursu OGUN „ABC zrównoważonego rozwoju” podzielił się ze studentami UW wiedzą na temat możliwości ekologicznego działania konsumenta i producenta w realiach wszechobecnego w życiu codziennym plastiku.