“Bezpieczeństwo energetyczne Polski – uwarunkowania, zasoby, perspektywy”

„Bezpieczeństwo energetyczne Polski – uwarunkowania, zasoby, perspektywy” (red. Agata Dziewulska i Ewa Krogulec) już niedługo ukaże się nakładem Wydawnictw Uniwersytetu Warszawskiego. W tym tomie naukowcy różnych wydziałów UW zastanawiają się jak należy planować politykę energetyczną Polski, żeby stale zapewniać jej bezpieczeństwo energetyczne.

Co oznacza „bezpieczeństwo energetyczne”? Czy mamy wystarczająco dużo zasobów energetycznych w kraju? Czy energia jądrowa jest konieczna? Czy regulator ogranicza samodzielność Polski w podejmowaniu decyzji o jej bezpieczeństwie energetycznym? Jaką politykę energetyczną są w stanie zaakceptować mieszkańcy gospodarstw domowych? Jaka powinna być rola odnawialnych źródeł energii w produkcji energii w Polsce?

W tym tomie piszą:
prof. ucz. dr hab. Kamila Pronińska (Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych),
prof. ucz. dr hab. Maciej M. Sokołowski, Piotr Mikusek, Bartosz Odziemkowski, Mateusz Sitek (Wydział Prawa i Administracji),
dr Jarosław Pietras (Platforma Zielonego Dialogu),
dr Jakub Sokołowski (Wydział Nauk Ekonomicznych),
prof. ucz. dr hab. Jan Wierchowiec (Wydział Geologii),
dr Aleksandra Fijałkowska (Wydział Fizyki),
prof. ucz. dr hab. Maciej Chotkowski (Wydział Chemii),
prof. dr hab. Ewa Krogulec, prof. ucz. dr hab. Dorota Porowska (Wydział Geologii),
prof. dr hab. Krzysztof Szamałek (Wydział Geologii),
prof. ucz. dr hab. Adam Szafrański (Wydział Prawa i Administracji),
prof. ucz. dr hab. Agata Dziewulska (Platforma Zielonego Dialogu, Centrum Europejskie UW).